Gurmans — menas kurti skonį Menas kurti skonį
GURMAN'S kitose šalyse

Naujojo derliaus Darjeeling arbata jau pas mus!

Arbatos mėgėjai pagaliau sulaukė savo metinės šventės – Lietuvoje jau galime mėgautis pirmojo skynimo (Darjeeling First Flush) arbata, ką tik nuskinta ir atvežta iš Dardžilingo! Specializuotos arbatos ir kavos krautuvėlės „Skonio namai GURMAN‘S“ jau dvelkia fantastišku Himalajų prieškalnių aromatu, kuriam tikri arbatos mėgėjai tiesiog nepajėgia atsispirti.
Pirmojo skynimo arbata – tai patys pirmieji pumpurai, pradėję skeistis visai neseniai, saulei jau intensyviai kaitinant, nors paros vidutinė oro temperatūra išlieka dar gana žema. Ši reta, brangi, mažais kiekiais parduodama arbata dar vadinama „arbatų šampanu“, kuriuo „aplaistomas“ naujasis arbatų sezonas. Pirmojo skynimo arbatos, kaip ir bojoulais vyno, kvapas, skonis, spalva kasmet nudžiugina naujais potėpiais. Kokia gi pirmojo šių metų derliaus arbata – smalsu, tiesa?

Šiais metais „Skonio namai GURMAN‘S“ savo klientams siūlo išskirtinę Darjeeling First Flush – tai arbata iš vienos garsiausių, vos 15 km nutolusių nuo paties Dardžilingo plantacijų – Risheehat, kurią XIX a. viduryje įkūrė britai. Šios 257 hektarus užimančios plantacijos arbatos kokybė yra patvirtinta ne tik ISO kokybės, bet ir USDA ekologiškumo sertifikatais, todėl arbatų ekspertai ypač mėgsta šios platacijos arbatą. Svarbu ir tai, kad šių metų pirmojo skynimo Dardžilingo arbata pasižymi pačia aukščiausia stambialapėms arbatoms būdinga klase - SFTGFOP(1) (angl. Special Finest Tippy Golden Flowery Orange Pekoe).

Šį sezoną Darjeeling First Flush arbata išties pateisina Dardžilingo kaip „arbatų šampano“ vardą, ne tik skleisdama intensyvų salsvoką nupjautos žolės aromatą, bet ir džiugindama akį gausybe „arbatos blakstienėlių“ – tipsų.

Dardžilingo pirmojo skynimo arbatą reikia plikyti 85°C temperatūros filtruotu vandeniu; pritraukimo laikas 3 – 4 min. 

 
 

Susisiekite

UAB "Kavinuko prekyba"
Ateities g. 15, LT-08303 Vilnius
Tel. +370 52 796 741,
Faks. +370 52 796 745
El. paštas info@kavinukoprekyba.lt 

 

© 2002 - 2010 GURMANS™