Gurmans — menas kurti skonį Menas kurti skonį
GURMAN'S kitose šalyse

Arbata

Geltonoji arbata

Geltonoji arbata – viena rečiausių arbatos rūšių, kurios tėvynė – Junanas (Kinija). Šios arbatos gamyba ilgai buvo slepiama po paslapties skraiste. Nuo senovės tai buvo tik didikų ir imperatorių gėrimas, o arbatžoles parduoti užsieniečiams buvo griežtai draudžiamas. Nusižengus tokiam įsakui buvo baudžiama mirties bausme. Tik 19a. pradžioje į Europą per Rusiją atkeliavo ši arbatos rūšis.  Tuomet Kinijos imperatorius jau leido geltonąją arbatą mainyti į sabalų kailius.

Arbatos gamyba: ši arbata gaminama iš vos prasiskleidusių arbatmedžio lapelių, todėl ji visuomet yra tik pačios aukščiausios rūšies. Apdorojama ne ypač karštoje saulėje, o fermentacijos procesą praeina tik tiek kiek spėja kočiojimo metu, todėl arbatžolės būna tik šiek tiek parudavę.

Savybės ir poveikis: nors arbatlapiai nėra išvaizdūs, o pati arbata pakankamai stipri, jos skonis yra nepaprastai švelnus ir malonus, tačiau sunkiai apibūdinamas ir neapibrėžiamas.

Geltonosios arbatos paruošimas: šios arbatos puodeliui paruošti reikia maždaug 2 šaukštelių arbatžolių. Užplikyti 70-80° temperatūros vandeniu, palikti pritraukti 3-5 minutėms.

 
 

Susisiekite

UAB "Kavinuko prekyba"
Ateities g. 15, LT-08303 Vilnius
Tel. +370 52 796 741,
Faks. +370 52 796 745
El. paštas info@kavinukoprekyba.lt 

 

© 2002 - 2010 GURMANS™