Arbata - gurmans.lt
Gurmans — menas kurti skonį Menas kurti skonį
GURMAN'S kitose šalyse

Arbata

Arbata

Arbata - išmintingųjų kinų išradimas. Dar senų senovėje pastebėta, kad arbatmedžio lapų užpilas gaivina ir suteikia žvalumo, todėl geriamas dažnai ir įvairiausiomis progomis. Labiausiai paplitusi žalioji ir juodoji arbata. „Žalia arbata - dangaus palaima žemėje“, - taip apie arbatą sako japonai.

Baltoji arbata dėl savo retumo viena iš brangiausių arbatų. Ji šviesi ir švelnaus skonio, turi minimalų kofeino, bei taninų kiekį. Tai nefermentuota ir nesukta arbata, stiprinanti organizmo imuninę sistemą. Aukščiausios kokybės baltajai arbatai yra renkami dar neišsiskleidę arbatmedžio lapelių pumpurėliai, dar padengti šilkiniais plaukeliais. Nuo seniausių laikų šios rūšies arbata buvo tik pačių turtingiausių žmonių gėrimas, toks išliko ir  iki šiol. Baltosios arbatos gaminimui buvo skiriamas nepaprastas dėmesys.

Arbata suaktyvina centrinę nervų sistemą, tonizuoja raumenis, didina fizinį aktyvumą. Žalioji arbata teigiamai veikia virškinimo sistemą, vartotina apsinuodijus, sergant žarnyno ligomis.  Stipri arbata sėkmingai naudojama esant padidėjusiam polinkiui kraujuoti dėl senatvinių pokyčių kapiliaruose.

Indijos gyventojai visą arbatą vadina „Chai“. Bene kiekviena šios šalies šeima savo namuose turi savą arbatos receptą, nes patys trina šviežius prieskonius arbatai. Įprastai arbata Chai sudaryta iš cinamono, kardamono, gvazdikėlių, anyžių sėklų ir paprastųjų pankolių. Tokia tradiciška karališka prieskonių  gausa arbatai suteikia kerinčio unikalumo. Arbata GURMANS CHAI nukels jus į tolimosios Indijos kraštus, kurie vilioja savo paslaptingumu kaip ir pati arbata.

Rooibos dar kitaip vadinama “raudono krūmo ” arba tiesiog “ raudonoji  arbata ” dėl savo natūralios, ryškiai raudonos spalvos. Joje nėra kofeino, mažai tanino, gausu mineralinių medžiagų. Arbata Rooibos slopina alerginius dieglius, malšina troškulį, sudėtyje daug fluoro, mangano, o ypač daug – geležies.

Arbatmedžio lapuose kaupiasi pagrindinė kofeino dalis (sėklose  jo nėra). Kofeinas išgaunamas daugiausia iš arbatlapio plaukelių, o praktiškai iš arbatžolių dulkių, liekančių rūšiuojant arbatą, iš formavimo atliekų ir plantacijų genėjimo medžiagos. Viename stiprios arbatos puodelyje yra maždaug tiek pat kofeino, kiek ir tabletėje nuo galvos skausmo. Todėl tokia arbata vietoj kavos – gera išeitis kofeinui pasisavinti, tiems, kurie nėra didieji kavos mėgėjai. Kofeinas gerai veikia ne tik nervų sistemą, bet ir raumenis – šalina nuovargį ir mieguistumą, kelia darbingumą, stimuliuoja širdies veiklą. Suteikdamas gėrimui gydomųjų savybių, kofeinas (teinas) sykiu daro įtaką ir arbatos užpilo skoniui.

Guarana - arbata, kuri suaktyvins medžiagų apykaitą, smegenų veiklą, sumažins apetitą. Guaranos sėklose yra iki 4-8% kofeino, daugiau nei kavos pupelėse, kurių sudėtyje tik 1-2,5% kofeino. Sėklose gausu medžiagų, stimuliuojančių centrinę nevų sistemą, kurios lengvina nuovargį. Sudėtyje esantis kofeinas veikia kaip psichomotorinis stinuliatorius, didindamas ištvermę ir sukeldamas tonizuojantį efektą. Tinka sportuojantiems, nes joje yra vitamino B6 ir magnio. Tarp gausaus Gurman‘s arbatų asortimento, rasite juodąją ir žaliąją Guaranos arbatą. Ši išskirtinė arbata Vilniuje ir kituose miestuose  atras savo klientus, kuriems reikia žvalios ir energingos dienos.

Matė - tai ne tik ritualinis gėrimas. Arbata pasižymi gydomosiomis savybėmis: tonizuoja, veikia priešuždegimiškai. Sudėtyje gausu vitaminų (C, B1, B2), mineralų, geležies, kalcio, fosforo.  Joje yra į kofeiną panašios medžiagos mateino,  kurio poveikis skiriasi nuo pačio kofeino. Mate arbata nesukelia nemigos ir neapsunkina širdies darbo.

Nors arbatos istorijos pradžia  IV a. p.m.e., bet būtent  Šri Lanka (Ceilonas) išgarsino arbatą XIX ir XX amžiuje.  Vertindami Ceilono arbatą specialistai atsižvelgia į šias savybes: pagamintos arbatos išvaizdą, plikytų lapelių bei užpilo spalvą, stiprumą, kokybę, aromatą bei skonį. Tačiau svarbiausias geros arbatos kokybės kriterijus yra subjektyvus profesionalių arbatos degustatorių įvertinimas.  Šri Lanka skiria daug dėmesio arbatos auginimui ir gamybai, todėl yra laikoma geriausios kokybės arbatos gamintoja, ir ISO Technikos komitetas paskelbė, kad Ceilono arbata yra švariausia pasaulyje.
 
 

Susisiekite

UAB "Kavinuko prekyba"
Ateities g. 15, LT-08303 Vilnius
Tel. +370 52 796 741,
Faks. +370 52 796 745
El. paštas info@kavinukoprekyba.lt 

 

© 2002 - 2010 GURMANS™